MecenatúraMecenatúraBalatonfüred város honlapjaFüred TV a Facebookon!

Épül a bringapark

2011.05.04. 12:28 • A volt Huray piac helyén rendezték meg a Tavaszköszöntő-kupát a Balatonfüredi Gördeszka és Kerékpáros SE szervezésében. A szépszámú érdeklődő sokszor megtapsolta a fiatalokat. Jó hír a bringásoknak, hogy jó ütemben halad a bringapark építése is a volt hajógyárral szemben.

Az időjárás nem fogadta kegyeibe az extrém sport kedvelőit. A viharos erejű szél többször próbára tette a versenyzőket. A vártnál nagyobb létszámban neveztek, bizonyítva, hogy Balatonfüred és környékén egyre népszerűbbé válik az extrém BMX szezonnyitó verseny. A Tavaszköszöntő-kupa első szakaszában látványos ötperces párbajokat tartottak, ahonnan a legjobb tíz jutott be a fináléba. A döntőben két perc állt rendelkezésére valamennyi bringásnak, hogy megmutassák különleges, extrém koreográfiájukat. A szakavatott zsűrinek nehéz dolga volt, ráadásul a "legjobb trükk" különdíjat is ki kellett osztani, melyet a veszprémi Molnár Dániel kapott, aki a végső győzelmet is megszerezte. A nem túl kedvező időjárást leszámítva, színvonalas rendezvénynek lehettek tanúi azok, akik kilátogattak a piac helyén kialakított városi pályára. A tehetséges fiatalok bebizonyították, hogy a kerékpárral trükközni is lehet, ha a helyzet úgy kívánja. Jó hír még, hogy Balatonfüred állandó otthona lesz a triál és a dirt pályának. A Balaton Bike Fest ugyanis európai uniós pályázaton támogatást nyert a Balatonfüredi Bringaparkra. A pálya mérete igazodik a nemzetközi rangú versenyek ugrató méreteihez, amely szerint nyolc méter magas föld hegyek borítják az 1200 négyzetméteres pályát. A vendégeknek függő híd épül a pálya felett, ahonnan az egész területet belátni. A 14 ezer négyzetméteren kétezer négyzetméteres triál pálya is épül, melyet körülvesz egy mesterséges tó és egy európai normáknak megfelelő épület is, ahol megtalálható lesz a bicikli szerviz, raktár, zuhanyzó és elsősegélynyújtó helyiség is.