Megtekintéshez kattintson a képre!
Balatonfüred a Kultúra Magyar Városa
2009.02.06. 11:46 • Szombathely mellett Balatonfüred nyerte el 2009-ben a Kultúra Magyar Városa címet. Az Oktatási és Kulturális, az Önkormányzati Minisztérium, a Magyar Turizmus Zrt. és a megyei jogú és a kisvárosi önkormányzatok szövetsége által kiírt pályázaton olyan települések nyerhetik el ezt a címet, amelyek kulturális életüket kiemelkedően fejlesztik, támogatják, és példaértékűen mutatják be.
Dr. Bóka István Balatonfüred, és dr. Ipkovich György Szombathely polgármestere február 5-én Budapesten dr. Schneider Márta kulturális szakállamtitkártól és dr. Kovács Miklós turisztikai szakállamtitkártól vette át az elismerést jelképező plakettet. A budai várban, a Magyar Kultúra Alapítvány székházában tartott ünnepségen mindkét város rövid kulturális műsorral mutatkozott be. Füred képviseletében Richter Gábor a Ferencsik János Zeneiskola volt növendéke, Veszprém Megyei Prima Primissima-díjas trombitaművész játszott, és Kubik Anna a Quasimodo költőverseny nagydíjas versét, Tóth Krisztina művét adta elő. Emellett a nyertes városok bemutatták kiadványaikat, turisztikai és kulturális ajánlóikat is. Az egymillió forint jutalom mellett mindkét város közel ilyen értékben bemutatkozhat a Magyar Turizmus Zrt. külföldi és hazai turisztikai ajánló műsoraiban, kiadványaiban is. Dr. Schneider Márta államtitkár az ünnepségen elmondta, hogy azért esett Balatonfüredre a választás a tízezer fő feletti lakosú városok kategóriájában, mert Füred tudatosan épít kulturális, reformkori örökségére. A beruházások is ezt a célt szolgálják, hogy jobb, tartalmasabb legyen a városlakók élete. Emellett a Fordítóházban folyó munka következtében kötetek százai, a Quasimodo költőversenyen pedig versek ezrei jelentek már meg, ezzel is gyarapítva a magyar kultúrát. Dr. Bóka István megköszönve az elismerést, hangsúlyozta, hogy Balatonfüred évekkel ezelőtt elhatározta, hogy a hagyományokra építve a kultúra és a művészetek városa kíván lenni, hiszen Füred már a 19. században a gyógyvizének köszönhetően szellemi központ volt. Mára bebizonyosodott, hogy aki a kultúrába fektet, jó helyre teszi a pénzét, mert az utóbbi évek ilyen jellegű fejlesztései meghozták az eredményt, hiszen egyre több vendég keresi fel Balatonfüredet. Szombathely polgármestere, dr. Ipkovich György is beszámolt a megyei jogú városban folyó kulturális életről, kiemelve, hogy nem tudták volna ebben a gazdasági helyzetben a napokban elindítani a Weöres Sándor Színházat, ha nem szavazott volna egységesen emellett a politikai harcokon szerencsésen felülemelkedő közgyűlés.
HOZZÁSZÓLÁSOK
Név: * E-mail cím:#2 - Talán - 2009.02.07. - 16:39:31
Igaza, van Remény Áron Úr! De addig esély sincsen amíg a helyi városvezetés nem igyekszik támogatni a kis és középvállalkozásokat és csökkenteni az adókat!
#1 - Remény Áron - 2009.02.06. - 20:07:03
Jó lenne ha Balatonfüred a munkahelyek városa is lenne. Megcseszhetjük a kultúránkat ha az emberek zöme csóró, mert munkanélküli.