MecenatúraMecenatúraBalatonfüred város honlapjaFüred TV a Facebookon!

A svájci Eusébio Buchons és Gál Andrea állhatott a dobogó legfelső fokára az Ultrabalaton egyéni versenyzői között

2009.06.24. 09:56 • Idén is hatalmas küzdelmeknek, elképesztő teljesítményeknek lehettünk tanúi az Ultrabalatonon, melyen az egyéni és a csapatos teljesítők 212 kilométert tettek meg mintegy másfél nap alatt. Az embert próbáló megmérettetés első napján az időjárás sem könnyítette meg a rekordlétszámú mezőny küzdelmét. Viharos szélben, később pedig esőben rótták a végeérhetetlennek tűnő táv kilométereit. Az időjárás estére azonban megkönyörült az elszánt indulókon, akik közül az egyéni indulók és az Ultrastaféta versenyszám jó néhány csapata éjszaka is folytatta a szombat délelőtt megkezdett versenyt. A váltók 111,8 km megtétele után Balatonbogláron értek célba a verseny első napján, számukra vasárnap reggel hétkor folytatódott a futam.

Mindeközben az egyéni indulók közül az élen futó Eusébio Buchons már a tihanyi cél közelében járt. A svájci ultrafutó, tavaly is indult az Ultrabalatonon, akkor nem sikerült a célba érkezés, idén azonban 21 óra 23 perces idővel első lett. A férfiak második helyezettjét Piotr Kurylo-t mintegy 30 perccel később fogadták a célban (21:54:03). A lengyel futó 2007-ben második helyezett lett az ultrafutás egyik legemblematikusabb versenyén a görögországi Spartatlonon. Kurylo a verseny előtt az útvonal mentén egy körülbelül 3/4 Balatonkörnyi távot bejárt, és így vágott neki a hétvégi megmérettetésnek, illetve állhatott fel a dobogó eredménnyel, második alkalommal teljesítette az Ultrabalatont, több mint 5 órát javítva a tavalyi eredményén. A női egyéni versenyzők között, a tavalyi második helyezettnek, Gál Andreának 26 óra 23 perc kellett ahhoz, hogy megtegye a 212 km-es távot. Andrea idén két órával hamarabb ért célba. Őt Horváth Mónika követte (28:15:36), aki immár ugyancsak kétszeres teljesítő. A harmadik helyen holtversenyben, két észt hölgyet köszönthettek. Pille és Heleen Vennikas, anya és lánya, a teljes útvonalat közösen tették meg, és a célban egyszerre szakították át a névre szóló célszalagot. Összesen 67 férfi és 7 női egyéni induló ért célba a 32 órás szintidőn belül. Közép-Európa leghosszabb és legnagyobb területen zajló eseménye hatalmas sikerrel zárult. A célban megannyi mosolygós, elégedett futót fogadtak, közülük voltak, akik egy szusszanásnyi pihenés után már a jövő évi ismétlést fontolgatták. Az Ultrabalaton 2009 eredmények: Egyéni első 5 helyezett (név, idő, nemzetiség) Férfiak 1. Buchons, Eusébio - 21:23:15 - SUI 2. Kurylo, Piotr - 21:54:03 - POL 3. Tóth Attila - 22:11:53 - HUN 4. Czukor Zoltán - 23:26:37 - HUN 5. Lajkó Csaba - 23:27:21 - HUN Nők 1. Gál Andrea - 26:23:32 - HUN 2. Horváth Mónika - 28:15:36 - HUN 3. Vennikas, Heleen - 30:47:30 - EST 4. Vennikas, Pille - 30:47:30 - EST 5. Nagy Zoltánné Kriszta - 31:23:41 - HUN 5 f?s váltók első 3 helyezett (csapatnév, idő) Férfiak 1. DOVER-WSG 12:02:45 2. NIKE PRO TEAM 12:15:05 3. CSIBÉSZEK 13:05:14 Nők 1. MECSEK DREAMTEAM 15:23:03 2. CIRKÁLÓK 15:57:00 3. X2S SOS TEAM 16:23:32 Ultrastaféta első 3 helyezett (csapatnév, idő) Férfiak 1. POLARNET KFT. 15:20:33 2. DÉMÁSZ ELEKTROMOS SE 15:47:24 3. MH 5. BOCSKAI - DHSE 15:50:36 Női Ultrastaféta csapat nem indult.