MecenatúraMecenatúraBalatonfüred város honlapjaFüred TV a Facebookon!

Megtört Litkey Farkas sikersorozata, a NaturAqua nyerte a Kékszalagot

2010.07.03. 19:08 • Rendkívül izgalmas befutót láthatott a füredi mólóra kilátogató több ezer néző, akik éjjel várták a gyenge szélben óriási csatát vívott élmezőnyt. A minden várakozásnál gyengébb szeles, és így hosszúvá nyúlt Kékszalag győztese Roland Gaebler kormányos és Nyári Zsolt taktikus csapata, egy Ventilo 28 M2 típusú katamaránnal, a NaturAqua-val. Éjjel egy óra ötven perckor értek a célba, tehát csaknem tizenhét órára volt szükségük a pálya teljesítéséhez.

Az utolsó egy óra hihetetlen izgalmakat hozott az első helyért vívott küzdelemben. A tihanyi cső után a NaturAqua és a Litkey Farkas kormányozta, a Budapest Bank-Sagemcom által szponzorált KataMadár fej-fej mellett haladt a füredi cél felé. Az utolsó néhány kilométeren azonban a frissülő szélben ismét előtűnt az Extrem40-es katamarán Roman Hagara olimpiai bajnokkal és Wossala Györggyel. Az utolsó néhány száz méteren Farkasék belecsúsztak egy szélmentes zónába, és így negyedik helyre estek vissza, az utolsó pillanatban még a Kica is megelőzte őket. Az első négy helyezett hajó mind többtestű, és ezen a hosszú versenyen mindössze néhány percen belül érkeztek be a célba. Az első egytestű hajó a Raffica libera lett Király Zsolttal, akit kis lemaradással követett Rauschenberger Miklós a Principessaval. Úgy tudjuk egyébként, hogy szombaton délelőtt az Audi Ramada csapata óvást nyújtott be a győztes Natur Aqua csapata ellen a navigációs fények hiánya miatt.