MecenatúraMecenatúraBalatonfüred város honlapjaFüred TV a Facebookon!

Töretlen sikersorozat a judósoknál

2011.02.25. 07:55 • Folytatták a tavalyi évben megszokott sikeres szereplésüket a füredi judósok. Részt vettek az ifjúsági korosztály számára meghirdetett országos versenyen és a Nemesvámoson megrendezett megyei diákolimpián is.

Az idén nagyon sokan neveztek be a február 19-ei, ifjúsági országos bajnokságra. Itt a legjobb négy kvalifikálta magát a zágrábi nemzetközi "A" kategóriás versenyre, ahonnan bejutási lehetőség lesz az EB-re. A füredi judósok versenyzője Bartus Melinda bár még csak serdülő korosztályú, természetesen ott volt az indulók között. Első körben a sorsolás neki kedvezett és erőnyerőként jutott tovább. A következő mérkőzést hosszabbításban aranyponttal, egy karfeszítéssel nyerte meg. A döntőbe jutásért először egy dobással ért el pontot, majd leszorította az ellenfelét és ipponnal győzött. A döntőben azzal az ellenfelével került össze, akit eddig még nem sikerült legyőznie. Most a küzdelem kezdetén taktikusan támadva védekezésre kényszerítette őt, de egy pillanatnyi figyelmetlenségnek köszönhetően ráfutott egy dobásra és elveszítette a küzdelmet, ezzel az országos II. helyen végzett. Melinda ezzel bebiztosította a helyét a válogatottban és indulási jogot szerzett a következő időszak komoly nemzetközi versenyeire. Talán soha ilyen sokan még nem vettek részt megyei judo diákolimpián, mint az idén február első hétvégéjén, Nemesvámoson. Közel 200 versenyző érkezett a versenyre, az ország különböző régióiból. A Veszprém megyei klubokon kívül voltak a résztvevők között szombathelyi, zalaegerszegi, koroncói, tordasi, vecsési, fehérvári és törökbálinti versenyzők is. A Balatonfüredi JKA tíz versenyzővel nevezett és várakozáson felül ért el eredményeket, ezzel szerzett diákolimpiai pontokat a balatonfüredi iskoláknak, hiszen ez a megmérettetés a nevéhez méltóan, a diákok és az általuk képviselt iskolák közötti versengésről szól. Összességében 10 aranyérmet, 1 ezüstérmet és 2 bronzérmet szereztek a füredi judósok. Megyei bajnokok lettek: Lóczy Lajos Gimnázium tanulói közül: Bartus Gergő junior korcsoport. Eötvös L. Általános Iskola tanulói közül: Bartus Melinda ifjúsági, és serdülőben is, Györe Regina serdülő korcsoport, Nagy-Rácz Kornél diák A korcsoport, Fehér Olivér diák B korcsoport, Simon Máté diák C korcsoport, Bartus Brigitta diák D korcsoport, Györe Attila diák D korcsoport. Bozzay Pál Ált. Iskola Zánka: Morvai Krisztián ifjúsági korcsoport Megyei második lett: Lóczy Lajos Gimnázium tanulói közül: Bartus Gergő ifjúsági korcsoport Megyei harmadik lett: Eötvös L. Ált. Iskola tanulói közül: Nagy-Rácz Kornél serdülő korcsoport, Radnóti M. Ált. Iskola tanulói közül: Székely Zalán diák D korcsoport. Évkezdésnek ennél jobbat elképzelni sem lehet, a tavaszi hónapokban még közel 5-6 felkészülési verseny vár a füredi judósokra, ami után elkezdődnek a nagyobb országos és nemzetközi megmérettetések is. Az edzésekre természetesen folyamatosan lehet csatlakozni, várnak minden judo iránt érdeklődő fiatalt az Eötvös iskola tornatermében hétfőnként 17.30-tól és szerdánként 17.00 órától.