Kelet, vagy nyugat? Hová tart a régió?
2015.01.12. • Stefano Bottoni, az MTA Történettudományi Intézetének főmunkatársa Balatonfüreden tartott előadást, Kelet-Európa rendszerváltás utáni időszakáról. A történész szerint 25 évvel ezelőtt úgy tűnt, ez a blokk és így Magyarország is visszafordíthatatlanul a nyugathoz csatlakozott, azonban -megélve a most zajló eseményeket- újra kell értékelni a helyzetet. Nem tudni biztosan, hogy ez a régió egy ütközőpont, vagy egy nyugati periféria, esetleg szimplán a nagyhatalmak játszótere.
HOZZÁSZÓLÁSOK
Név: * E-mail cím:#2 - enekes - 2015.01.23. - 17:22:35
Ha okosan tartoztunk" volna nyugathoz, akkor nem ilyen Trianon lett volna mint ami...Es ami meg fontos, hogy Orban Ur jol teszi ha nem csak a Nyugattal van joban.Egyebkent egyedpl az orszok nem irtak ala a Trianoni diktatumot es a II V. haboru elött is tamogattak volna ha a NYUGAT visszaadja nekünk EREDELYT a teljes Erdelyt!!!!!
/Bar ugy allanank ki mi a magyarjaink mellett -mint Putin az ö oroszai mellett./
Nem hiszi el kedves Elmelkedö Baratom, de a jövö ! neme nyugaton van hanem keleten. Es meg egy 50 ev s meglatja nem a nyugat" fog diktalni a vilagnak hanem China.
Ha ma lennek fiatal közep es felsöiskolas en kinaiul tanulnek...
MAr most is az övek a Vilag legnagyobb /materialis es immaterialis/ beruhazasai.
Higgye el hogy lesz!
#1 - Elmélkedő - 2015.01.14. - 09:52:20
Nem kérdés, hogy a fejlett nyugati világhoz kell csatlakoznia Magyarországnak, a polgári értékeket képviselő egyesülettől azt kérném, hogy hívják meg Orbán Viktort és kérdezzék meg tőle, hogy Ő ezt miért gátolja és miért haverkodik az oroszokkal, akiket a rendszerváltáskor sikerült hazaküldeni. Keleten csak a baj van, nézzük meg Ukrajna, vagy az iszlám országok példáját.